internet

Gałęzie reklamy internetowej

Pozycjonowanie stron to jedna z najbardziej skutecznych form reklamy internetowej. Postaram się w małym skrócie opisać co nam daje pozycjonowanie strony, czego możemy od niego oczekiwać ile kosztuje oraz od czego zacząć. Reklama internetowa jest bardzo rozbudowana, jest wiele narzędzi, które umożliwiają promowanie strony w sieci. Jednym z nich jest pozycjonowanie, które powoduje, że nasza strona przy wyszukiwaniu konkretnych fraz jest umieszczana wysoko wśród wyników w wyszukiwarkach internetowych. Dajmy na to, że prowadzimy zakład optyczny.

Dzisiaj jak wpiszemy „zakład optyczny warszawa” nie znajdziemy naszej strony na pierwszych trzydziestu stronach z wynikami a wiadomo, że ludzie co najwyżej przeglądają stronę drugą a większość pewnie nie opuszcza pierwszej. Pozycjonowanie pozwala nam na to, by strona zaistniała na pierwszej stronie podczas szukania wyżej wymienionej frazy. Nie będziemy omawiać metody jaką posługują się osoby, które to robią bo nas obchodzi efekt ich pracy i skuteczność reklamy, za która płacimy. Naszym zadaniem będzie dobranie fraz, haseł, które będziemy wykorzystywać przy pozycjonowaniu frazy. Trzeba wiedzieć że nie jest to łatwe i ma bezpośredni wpływ na cenę pozycjonowania jak i skuteczność. Pozostańmy przy przykładzie zakładu optycznego prowadzonego w warszawie.

Firmy i osoby, które pozycjonują pobierają opłatę za każdą pozycjonowaną frazę. Dlatego między innymi wybór tych najlepszych nie jest taki prosty. Opłata za jedną frazę średnio wynosi sto złotych netto.  Logiczne może się wydawać pozycjonowanie hasła „zakład optyczny” ale czy tak jest? Raczej nie, to hasło jest zbyt mało precyzyjne. Określa tylko rodzaj działalności ale nie np. miejsce jej wykonywania. Po co płacić pieniądze za hasło, które będzie się wyświetlać tak mieszkańcowi warszawy jak i Krakowa skoro ten drugi nie jest potencjalnym klientem naszego salonu? Warto się zastanowić np. nad „salon optyczny warszawa” Tu już przynajmniej można zakładać, że jak ktoś będzie szukał w taki sposób to znajdzie salon optyczny i na dodatek w warszawie.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *